Vaše lektorka

Angličtina BerounJmenuji se Markéta a navrhuji vám: „Don´t think twice, think English and speak.“ Pojďme společně anglicky mluvit a myslet.

V „sametovém“ roce 1989 mi bylo čtrnáct let. Rodiče mě pohotově přihlásili do mimoškolního kurzu angličtiny. To bylo moje první setkání s anglickým jazykem. Za pár dní jsem měla pocit, že tu cizí řeč neslyším poprvé, že mi do hlavy „leze“ sama. Tak jsem s tím talentem, jak to v rodině nazvali, a humanitním založením, za rok nastoupila na matematicko-přírodovědnou větev gymnázia 😊. Co taky člověk ví v patnácti?! Angličtina byl můj nejoblíbenější předmět během celých studií, nejmilovanější a nejsnazší.

Po maturitě (samozřejmě i z angličtiny) už jsem se trefila lépe, vystudovala jsem dvouleté kvalifikační studium v oboru cestovní ruch.

Zamířila jsem do CK Čedok na oddělení zámoří, tedy pro cizince cestující do ČR ze zámořských zemí. V roce 1997 jsem složila státní zkoušku z angličtiny. Od té doby jsem se pohybovala v cestovních kancelářích zaměřených na zahraničí návštěvníky mířící do ČR a Evropy, v hotelových společnostech, pracovala jsem na manažerských pozicích, na mezinárodních projektech jako např. Mistrovství světa v ledním hokeji 2004 a 2015. Protože umím informace předávat srozumitelně, s potřebnou dávkou empatie, zaučovala jsem na své profesní cestě mnoho nováčků a absolventů.

Od roku 2015 funguji jako OSVČ. Od léta 2018 se věnuji naplno lektorské činnosti, výuce angličtiny jako cizího jazyka.

Už více než 24 let jsem v denním kontaktu se zahraničními manažery a obchodními zástupci, turisty, kolegy a přáteli, komunikuji v angličtině všemi mně dostupnými prostředky. V minulosti jsem navštívila desítky zahraničních veletrhů, procestovala mnoho krásných míst a pochopila jsem, že angličtina je od mých čtrnácti let nedílnou součástí mě samotné.

Jsem žena a matka, tak nějak v poklusu. A v tom poklusu stále něco nového vymýšlím. Po čtyřicítce jsem intenzivně začala uvažovat o tom, jak chci naložit s další etapou života, co chci dělat, aby má práce měla smysl a přinášela radost. Aby byla přínosem nejen pro mě, ale také pro ostatní. Čemu se chci věnovat do konce života? Baví mě angličtina. A já vím, že když člověka něco opravdu baví a má to rád, může to dělat dobře. Proto dávám lekce, začátečníkům i pokročilým, proto čtu, studuji, cestuji a úplně nejraději si povídám.

A samozřejmě u toho miluji svou rodinu, přátele a britské kočky!

Vám všem velké díky,

Markéta

Napište mi
V případě jakýchkoliv dotazů nebo objednávky lekce mě neváhejte kontaktovat.

Praxe:

24 let aktivního používání angličtiny

Při práci:

  • lektorská činnost od června 2018 
  • v incomingových cestovních kancelářích a hotelových společnostech
  • na mezinárodních projektech (Mistrovství světa v ledním hokeji)
  • ve firmách se zahraničním managementem
  • v obchodní činnosti v oblasti cestovní ruch vč. tlumočení obchodních jednání, v event, revenue a contract managementu

 

Vzdělání:

  • od 2019 studium VŠ AKCENT COLLEGE v Praze, ukončeno v dubnu 2020 z důvodu zrušení VŠ
  • 1997 státní zkouška z anglického jazyka na státní jazykové škole v Liberci
  • 1994 maturitní zkouška z anglického jazyka na všeobecném gymnáziu v Tanvaldě

logofinal

Angličtina Markéta. Jmenuji se Markéta a navrhuji vám: „Don´t think twice, think English and speak.“ Pojďme společně anglicky mluvit a myslet.

Angličtina Markéta

  Markéta Knollová
  Lektorka angličtiny
  Stradonice 129, 267 05 Nižbor
  IČ: 76115518

ADRESA UČEBNY

  +420 774 486 820
  marketa@anglictinamarketa.cz
  Palackého 31/2, 266 01 Beroun

©2020 Angličtina Markéta. All Rights Reserved. Hosted on MyDreams VPS server

Search